top of page

 

Matrix 2

 

Ochrona przed promieniowaniem telefonów komórkowych

 

Czy dzwonimy, czy odbieramy telefon, antena telefonu działa i promieniuje promieniowaniem elektromagnetycznym. Telefon komórkowy emituje ten sam rodzaj promieniowania, jak kuchenka mikrofalowa. To samo promieniowanie, które podgrzewa posiłki, jest regularnie emitowane w kierunku mózgu.

 

Jednym z badaczy wpływu promieniowania mikrofalowego na organizmy żywe jest szwedzki neurochirurg, dr Leif Salford, wraz z innymi badaczami z uniwersytetu w Lund, od 20. lat badają wpływ promieniowania telefonów komórkowych. Odkryli między innymi, że promieniowanie to powoduje przenikanie niektórych substancji przez barierę krew–mózg, zabezpieczającą układ nerwowy przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

 

Ze względu na liczne raporty naukowców, dotyczące szkodliwości promieniowania elektromagnetycznego telefonów komórkowych, w 2000 roku Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleciła stosowanie zasady ostrożności. Zaleca między innymi jak najrzadsze korzystanie z telefonów komórkowych, maksymalnego ograniczenia używania takich telefonów przez dzieci oraz korzystanie z zestawów słuchawkowych.

 

W 2011 roku Światowa Organizacja Zdrowia razem z Międzynarodową Agencją Badań nad Rakiem (ang. International Agency for Research on Cancer — IARC) sklasyfikowały pola elektromagnetyczne o częstotliwości radiowej jako przypuszczalnie rakotwórcze dla ludzi — na podstawie zwiększonego ryzyka wystąpienia glejaka, złośliwego nowotworu mózgu, wiązanego z korzystaniem z telefonów bezprzewodowych.

 

Amerykańskie Towarzystwo Onkologiczne (ang. American Cancer Society - ACS) na swojej liście umieściło telefony komórkowe jako przypuszczalnie wywołujące raka, w związku z wytwarzaniem przez nie fal o częstotliwości radiowej (RF) i możliwością zwiększenia ryzyka wywołania guzów mózgu lub innych guzów w obrębie głowy lub szyi.

 

 

Powyższe zdjęcia przedstawiają tomograficzny obraz głowy. Zdjęcie z prawej strony zostało zrobione po piętnastominutowej rozmowie.

 

Uwaga! Jeżeli napisy w którymkolwiek filmie są nieczytelne z powodu zbyt małych liter, to kliknij symnol „YouTube” w prawym dolnym narożniku filmu.

 

Fakty

 

  • Promieniowanie telefonów komórkowych może być niebezpieczne dla naszego organizmu.

  • Kiedy ponad 17 lat temu ustalano standardy bezpieczeństwa dla telefonów komórkowych, dzieci nie były w nich uwzględniane.

 

Matrix2

 

Technologia zastosowana w urządzeniu Matrix 2 jest jedyna w swoim rodzaju i diametralnie różni się od podobnych urządzeń dostępnych na rynku. Przede wszystkim jest to urządzenie przetestowane przez niezależne laboratoria.

 

Zanim został opracowany prototyp urządzenia Matrix 2, w LifeWave przetestowano kilkadziesiąt dostępnych na rynku zabezpieczeń tego typu. Testy w labolatorium wykazały, że wszystkie z nich albo nie działały albo działały znacznie słabiej niż opisał to producent.

 

Matrix2 firmy LifeWave:

  • Natychmiast redukuje promieniowanie telefonu co najmniej o 85% (test SGS) bez utraty jakości połączenia

  • Funkcjonuje dożywotnio

  • Ma postać cienkiej płytki, którą należy włożyć pod obudowę telefonu.

 

Inne sposoby dodatkowego zmniejszenia napromieniowania przez telefony bezprzewodowe:

  • rozmawiać przez zestaw słuchawkowy lub głośnomówiący

  • podczas rozmowy bezpośrednio przez telefonm trzymać go w odległości co najmniej 1-2 cm od głowy

  • podczas nawiązywania połączenia telefon trzymać z dala od ciała (wtedy promieniowanie jest najsilniejsze)

  • ograniczyć do minimum czas rozmowy i w miarę możliwości komunikować się przez wiadomości tekstowe (SMS)

  • nie dawać telefonu dzieciom, zwłaszcza młodszym niż 10 lat

 

Więcej informacji

 

Jeżeli to Cię zainteresowało i chcesz dowiedzieć się więcej o tych produktach, zapraszamy — skontaktuj się z nami.

 

Wskazówki podane w niniejszej witrynie mają charakter wyłącznie edukacyjny i informacyjny. Informacje te nie powinny w żadnym wypadku być traktowane jako porady medyczne. Przed rozpoczęciem nowej diety, programu ćwiczeń lub programu żywieniowego lub też w przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości dotyczących własnego stanu zdrowia, należy skonsultować się z lekarzem. U osób, których wypowiedzi cytowane są na tej stronie internetowej, stwierdzono efekty działania, które nie muszą być efektami typowymi, w związku z czym mogą one różnić się od indywidualnych wyników uzyskanych w określonych przypadkach. Nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za sposób wykorzystania informacji zawartych na tej stronie internetowej.

 

Strona korzysta z plików cookies („ciasteczek”). Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki Internetu.

 

 

bottom of page